wtorek, 22 czerwca 2021

Zakończenie przygody z Mega Misją.


Zakończyliśmy naszą wielką przygodę z Mega Misją. Udział w programie to szansa na to, by nasi najmłodsi uczniowie stawali się bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, by wiedzieli, gdzie szukać informacji, umieli weryfikować wiadomości pozyskane z różnych źródeł, ale także aby nie bali się pytać i w trudnych dla nich sytuacjach potrafili prosić o pomoc dorosłych.

W ciągu całego roku dzieci zdobyły wiadomości na temat mediów i Internetu. Realizując zadania - misje, dzieci z naszej świetlicy uczyły się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje, tworzyć i obrabiać proste grafiki i dźwięki. Pracując w grupie, podejmowały kolejne zadania, zdobywając punkty, które wymieniane były na nagrody pomocne w realizacji zajęć. 
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się wygrać: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, audiobooki i gry edukacyjne, które wzbogaciły wyposażenie naszej świetlicy.

Na zakończenie zajęć z Mega Misji uszyliśmy z filcu kolorowe Psotniki. Za zaangażowanie dzieci otrzymały dyplomy. Zaś certyfikat dla świetlicy jest uwieńczeniem pracy w programie i miłą pamiątką.

Zdjęcia dostępne w galerii.

  Informacja dla Rodziców i Uczniów Oddziałów Mistrzostwa Sportowego. Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi ...