piątek, 26 czerwca 2026

Witajcie, Wakacje!


 Nadszedł czas zasłużonego odpoczynku! 🌴 Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom słonecznych, bezpiecznych i pełnych radości wakacji. ☀️🏖️

Niech ten letni czas będzie okazją do odkrywania nowych miejsc, przeżywania pięknych przygód, tworzenia niezapomnianych wspomnień i spędzania chwil z najbliższymi. ❤️📸🚴‍♀️

Do zobaczenia we wrześniu! 💙😊

czwartek, 25 czerwca 2026



sobota, 20 czerwca 2026

Klasy VIa i VIc rok szkolny posumowują na wycieczce do Krosna

Śladami historii, natury i ludzkiej pasji – wycieczka klas VIa i VIc
Uczniowie klas VIa i VIc uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej, podczas której mieli okazję połączyć naukę z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą.
Pierwszym punktem naszej wyprawy był Zamek Kamieniec w Odrzykoniu – to właśnie ten zamek  jest znany z „Zemsty” Aleksandra Fredry. Malowniczo położona warownia od wieków góruje nad okolicą, a historia przeplata się tu z legendą. Spacerując po zamkowych murach, uczniowie mogli przenieść się w czasie i poznać dzieje jednego z najciekawszych zabytków Podkarpacia.
Następnie odwiedziliśmy Rezerwat Prządki, jeden z najbardziej niezwykłych pomników przyrody w Polsce. Monumentalne skały o fantazyjnych kształtach pobudzały wyobraźnię i zachęcały do odkrywania tajemnic natury. To miejsce przypomniało nam, jak piękne i wyjątkowe są skarby przyrody znajdujące się tak blisko naszego domu.
Kolejnym etapem wycieczki była Huta Szkła w Krośnie, gdzie uczniowie mogli z bliska obserwować pracę hutników oraz proces powstawania szklanych wyrobów. Wizyta pokazała, że za każdym pięknym przedmiotem kryją się wiedza, doświadczenie, cierpliwość i ciężka praca ludzi. Była to cenna lekcja szacunku dla rzemiosła i ludzkiej kreatywności.
Na zakończenie dnia udaliśmy się do Kina Helios, gdzie obejrzeliśmy film „Toy Story 5”. Przygody bohaterów przypomniały nam, jak ważne w życiu są przyjaźń, wzajemne wsparcie, odwaga oraz umiejętność radzenia sobie ze zmianami.
Wycieczka była nie tylko okazją do zdobywania wiedzy i poznawania nowych miejsc, ale także do integracji, wspólnego przeżywania przygód oraz budowania pięknych wspomnień. Każde odwiedzone miejsce przekazało nam ważną lekcję: historia uczy szacunku do przeszłości, natura zachwyca swoim pięknem, a praca i pasja pozwalają tworzyć rzeczy wyjątkowe.
Wracaliśmy do domu zmęczeni, ale pełni wrażeń, nowych doświadczeń i przekonania, że warto odkrywać świat – bo każda podróż uczy nas czegoś nowego o otaczającej rzeczywistości i o nas samych.
Film podsumowujący wyjazd - link tutaj

wtorek, 9 czerwca 2026

Sukces naszego ucznia w etapie centralnym konkursu „Zawodowy Gamechanger - zawód, który zmieni Twoją przyszłość”


 Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu „Zawodowy Gamechanger - zawód, który zmieni Twoją przyszłość”, którego celem jest m. in. zachęcanie młodzieży do planowania kariery i rozwijanie kreatywności i aktywnej postawy uczniów wobec przyszłości. 

Uczeń naszej szkoły, Filip Duniec, zajął III miejsce w kategorii „krótki film reels”

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: Wyniki konkursu „Zawodowy Gamechanger - zawód, który zmieni Twoją przyszłość” - etap centralny

wtorek, 2 czerwca 2026

Dzień Dziecka pełen radości w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu


Z okazji Dnia Dziecka Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „Jerzyk”, wolontariat Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Orłach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Orłach odwiedzili małych pacjentów w Szpitalu Wojewódzkim im. Ojca Pio w Przemyślu, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień - DZIEŃ DZIECKA.

To było pełne uśmiechu, wzruszeń i dobrej energii działanie, którego celem było wniesienie odrobiny radości do szpitalnej codzienności dzieci.
Ważnym elementem spotkania była także promocja akcji „Książka na receptę”, prowadzonej przez Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Orłach. Inicjatywa ta zachęca dzieci i ich rodziców do codziennego sięgania po książki oraz wspólnego czytania. Organizatorzy przypomnieli, że książka może być wyjątkową receptą na smutek, stres i nudę, a także sposobem na rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa i budowanie bliskich relacji. W szpitalnych salach przesłanie akcji wybrzmiało szczególnie mocno – dobra książka potrafi bowiem przenieść czytelnika do świata pełnego przygód, marzeń i nadziei, pomagając choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach.

Największą atrakcją dnia było barwne i pełne humoru przedstawienie „Królewna Śnieżka”, które zachwyciło małych widzów. Bajkowi bohaterowie przenieśli dzieci do świata wyobraźni, wywołując wiele uśmiechów i radości. Na chwilę szpitalne sale zamieniły się w magiczną krainę pełną dobra, przyjaźni i nadziei.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego spotkania. Dzięki współpracy Fundacji „Jerzyk”, wolontariuszy szkolnych, Biblioteki Gminnej w Orłach oraz personelu szpitala udało się stworzyć niezapomniany Dzień Dziecka, pełen ciepła, życzliwości i pozytywnych emocji.

Życzymy wszystkim Dzieciom dużo zdrowia, radości, spełnienia marzeń oraz wielu pięknych chwil – zarówno tych przeżywanych każdego dnia, jak i tych odkrywanych na kartach książek. ❤️📚🎈🎭✨

Rajd pieszy z okazji Dnia Dziecka

 


poniedziałek, 1 czerwca 2026

Sukces naszych uczniów w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego!


 Znakomity sukces naszych uczniów w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego! Z wielką dumą informujemy, że reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w gminnym etapie konkursu z języka angielskiego i wykazali się znakomitą znajomością materiału, zajmując zaszczytne I miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom ogromnej wiedzy, swobody w posługiwaniu się językiem obcym oraz wspaniałego reprezentowania naszej placówki! Życzymy dalszych sukcesów językowych i kolejnych edukacyjnych zwycięstw.


Witajcie, Wakacje!

 Nadszedł czas zasłużonego odpoczynku! 🌴 Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom słonecznych, bezpiecznych i pełnych radości wak...