czwartek, 24 czerwca 2021

PIKNIK CZYTELNICZY POD CHMURKĄ


17 czerwca, w naszej szkole, miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na podwórku szkolnym pojawiło się miasteczko czytelnicze pełne postaci z bajek i baśni. Tak rozpoczęliśmy piknik czytelniczy, który był zwieńczeniem projektu innowacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” realizowanego przez klasę drugą. Wśród zaproszonych gości był pan wójt Bogusław Słabicki oraz pani dyrektor Renata Iwanów.

 Zaproszeni gości choć na chwilę mogli oderwać się od swoich codziennych obowiązków i wcielić się w role Jasia i Małgosi. Wspaniale wywiązali się z tego zadania. Następnie uczniowie klas drugich i trzeciej popisywali się przed kolegami recytacją wierszy i pięknym czytaniem fragmentów wybranych przez siebie książek. Ponadto były piosenki i zagadki. Piknik zakończył się poczęstunkiem, a nasz kolorowy korowód postaci bajkowych przemaszerował do ogródka sensorycznego. Cel projektu został zrealizowany. Uczniowie wspaniale się bawili, ale i też wiele nauczyli. Pamiętajcie kochani ”Książki to nasi najlepsi przyjaciele nie zdradzą, nie wyśmieją, a nauczą wiele.”

Więcej zdjęć w galerii.

  Informacja dla Rodziców i Uczniów Oddziałów Mistrzostwa Sportowego. Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi ...