AKTUALNOŚCIOd dnia 3 czerwca 2024 r. ruszają zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025.


Aktualizacja adresu e-mail

piątek, 17 maja 2024

Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Za nami kolejna wycieczka integracyjna, tym razem odwiedziliśmy Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Uczestnicy wycieczki przenieśli się w magiczny świat bajek - oglądając interaktywną wystawę skupiającą się na świecie fantazji i zabawy. Następnym punktem wyprawy był udział w warsztatach ,, Tajemnice soli'', gdzie uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji min., Jak powstaje sól?, ile istnieje rodzajów soli i co z niej można zrobić. Byli świadkami doświadczeń, w jaki sposób powstają lody karmelowe z ciekłego azotu przy wrzeniu w temperaturze – 240C, próbowali jak smakuje kuchnia molekularna oraz degustowali słodko- słoną watę cukrową. 

Na koniec odbyliśmy spacer do ogrodu sensorycznego. Przeszlismy przez Rynek w Pacanowie, zrobiliśmy pamiątkowych zdjęć przy pomniki Koziołka Matołka i powrót do szkoły. Nastroje panujące podczas wyjazdu najlepiej zobrazują zdjęcia. 
Zapraszamy do galerii - link tutaj

Konkurs „ZOSTAŃ UCZNIEM JANA PAWŁA II”

24 maja nasi uczniowie reprezentowali szkołę w I Edycji Powiatowego Konkursu „ZOSTAŃ UCZNIEM JANA PAWŁA II”, który odbył się w Szkole Podsta...