AKTUALNOŚCIOd dnia 3 czerwca 2024 r. ruszają zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025.


Aktualizacja adresu e-mail

piątek, 17 maja 2024

POWIATOWY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „KTO TY JESTEŚ - POLAK MAŁY” 2024

W dniu 29 kwietnia 2024r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Orłach odbył się POWIATOWY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ.

Tytuł „KTO TY JESTEŚ - POLAK MAŁY” to najprostsze z możliwych odniesienie do idei patriotyzmu, która została podana w formie muzycznej przez zdolnych młodych wokalistów.


Cieszymy się, że nasz konkurs sprawia, iż piosenka patriotyczna pojawia się w repertuarze regionalnych wykonawców. Są to piękne utwory, nawiązujące do naszej historii i niosące mocny ładunek emocjonalny. W dzisiejszych czasach nic nie tracą na aktualności. Warto o tym śpiewać.

Były emocje, radość i duma! A to wszystko za sprawą wspaniałych uczniów szkół podstawowych gminy: Przemyśl, Żurawica, Radymno i Orły. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, wykonując różnorodne utwory. Nie zabrakło znanych wszystkim tradycyjnych, popularnych pieśni żołnierskich. Mieliśmy okazję wysłuchać również tych mniej znanych, nowych piosenek, także pięknych i ciekawych. Młodzież popisała się bogatym repertuarem oraz pokazała niezwykle wysoki i bardzo wyrównany poziom artystyczny. Tym samym sprawiła niemały kłopot komisji konkursowej w składzie:

Kazimierz Łysy – przewodniczący komisji konkursowej
Małgorzata Glesman - członek komisji konkursowej
Paweł Józefowicz – członek komisji konkursowej

PROTOKÓŁ KOMISJI KONKURSOWEJ - linkZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ - linkKonkurs „ZOSTAŃ UCZNIEM JANA PAWŁA II”

24 maja nasi uczniowie reprezentowali szkołę w I Edycji Powiatowego Konkursu „ZOSTAŃ UCZNIEM JANA PAWŁA II”, który odbył się w Szkole Podsta...