AKTUALNOŚCI

INFORMACJA - WAŻNE


„Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego
i bezinteresownego wkładu w życie innych,
doświadczają największej radości życia
– prawdziwego poczucia spełnienia.”
Anthony Robbins

Dyrektor oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach dziękują serdecznie Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie Charytatywnego Balu Walentynkowego, z którego dochód przeznaczony zostanie na cele szkoły i przedszkola.

Równie serdecznie dziękujemy uczestnikom balu za odruch dobroci podczas zbiórki - „Sprzedaży symbolicznych róż” – na operację naszej uczennicy.

Dyrektor ZSz.PzOI
Renata IwanówZAPRASZAMY!

W czwartek 20 lutego w naszej szkole, z okazji
Tłustego Czwartku odbędzie się charytatywny kiermasz.

Sprzedawane będą pączki, muffinki oraz inne słodkości.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi
będzie można również zakupić piękne świąteczne dekoracje.

Stoisko czynne będzie od godziny 7.30 oraz na każdej przerwie między lekcjami
na dolnym korytarzu szkoły.

Dochód z kiermaszu w całości
przeznaczony zostanie na operację
Mai Zajączkowskiej


piątek, 10 stycznia 2020

Gabriela Głuszak i I jej nagroda!

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, iż nasza uczennica Gabriela Głuszak otrzymała I nagrodę w konkursie fotograficznym organizowanym przez Archiwum Państwowe w Rzeszowie pt.” Zachować dla przyszłości”. Konkurs odbył się na szczeblu wojewódzkim. O Gabrysi zaczniemy mówić jak o zawodowcu i miłośniku fotografii, gdyż ma już na swoim koncie kilka nagród w tej dziedzinie. Tym razem wykonała prace konkursowe związane z 80 -tą rocznicą wybuchu II wojny światowej. Swoim pomysłem zachwyciła Jury, w „szkiełko” aparatu uchwyciła swoje dwie młodsze siostry. Gratulacje!
Autor: Gabriela Głuszak
Tytuł: DZIECI II WOJNY ŚWIATOWEJ

Zdjęcia przedstawiają obraz dzieci z czasów II wojny światowej, dzieci, które nie miały radosnego i spokojnego dzieciństwa. Dzieci, które nigdzie nie mogły czuć się bezpieczne. Często przy pomocy podstępu były porywane ze swoich domów a także szkół. W tamtych trudnych czasach ogromna liczba osieroconych dzieci trafiała do obozów. Zabawę zastępowały im przymusowe roboty. Przez zakaz używania polskiego języka nie miały nawet możliwości swobodnych rozmów. Głód towarzyszył im każdego dnia, liczył się każdy okruch chleba.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 31 stycznia dzieci z Oddziałów przedszkolnych i Przedszkola Samorządowego w Orłach obchodziły uroczystość “Dzień Babci i Dziadka”. P...