AKTUALNOŚCI

INFORMACJA - WAŻNE

ZAPRASZAMY
NA

CHARYTATYWNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
W DNIU 15.12.2019r.
W KOŚCIELE PARAFIALNYM W ORŁACH

Kliknij aby zobaczyć przykładowe dekoracje poniżej

PLAKAT


ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
IM. ORŁA BIAŁEGO W ORŁACH

OGŁASZA

DLA DZIECI, MŁODZIEŻY
ORAZ DOROSŁYCH MIESZKAŃCÓW GMINY ORŁY


czwartek, 21 listopada 2019

Wielki sukces w unihokeju chłopców


19 listopada na hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy rozegrany został finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w mini unihokeju chłopców. Do sportowej rywalizacji w budzącego coraz większą popularność floorball’a przystąpiło 7 Szkół Podstawowych z terenu powiatu przemyskiego (SP Krasiczyn, SP Ujkowice, SP1 Żurawica, SP2 Żurawica, SP Maćkowice, SP Orły, SP Kalników). Grano w dwóch grupach (trzy i cztero drużynowych), czas gry wynosił 10 min. bez zmiany stron. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy rywalizowały między sobą o miejsca 1-4, pozostali rozegrali spotkania o miejsca 5-7. Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach zaprezentowali się świetnie zdobywając wicemistrzostwo powiatu przemyskiego.
Drugie miejsce dało naszej drużynie awans do półfinału wojewódzkiego. Warto dodać, że nasi chłopcy już od 6 lat nieprzerwanie są na podium w tej dyscyplinie, i już trzykrotnie udało im się awansować do półfinału województwa podkarpackiego! Cały turniej wygrali gospodarze - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Żurawicy, a podium uzupełnili reprezentanci Szkoły Podstawowej z Ujkowic. Gratulacje!


Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

"Poranek o zdrowiu" w Szkole Podstawowej

Dnia 3 grudnia odbył się "poranek o zdrowiu" dla klas I-III SP. Każda klasa przebrała się za owoc lub warzywo. Uczniowie klasy ...