wtorek, 6 lipca 2021

 Informacja dla Rodziców i Uczniów Oddziałów Mistrzostwa Sportowego.

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach informuje, że w roku szkolnym 2021/2022 zostaną utworzone na poziomie klasy III i IV Oddziały Mistrzostwa Sportowego.

Dla pozostałych uczniów, którzy wyrazili chęć uczęszczania do OSM zostaną zorganizowane zajęcia sportowe.

środa, 30 czerwca 2021

 Prace dostępne w galerii.piątek, 25 czerwca 2021

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

 


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W PRZEDSZKOLU


25 czerwca 2021r. Przedszkolaki podziękowały Pani Dyr. Renacie Iwanów oraz swoim wychowawcom i nauczycielom za opiekę i szczęśliwy pobyt w przedszkolu w roku szkolnym 2020/2021.

Więcej zdjęć w galerii.

czwartek, 24 czerwca 2021

Dzień Ojca


 Dzień Ojca jest powszechnie obchodzony na całym świecie. W Polsce 23 czerwca świętujemy niezmiennie od 1965 roku. Niezależnie od daty, czy miejsca, jest to wyjątkowy dzień, w którym każde dziecko bez względu na wiek ma okazję wyrazić miłość, wdzięczność i podziękowanie swojemu ukochanemu tacie. Uczniowie ze świetlicy szkolnej własnoręcznie wykonali obrazki – prezenty dla swoich tatusiów.

Wszystkim Tatusiom z okazji ich święta życzymy spełnienia marzeń i wielu powodów do uśmiechu, wielu pogodnych chwil, odpoczynku od codziennych obowiązków oraz mnóstwa radosnej zabawy ze swoimi dzieciakami!
PIKNIK CZYTELNICZY POD CHMURKĄ


17 czerwca, w naszej szkole, miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na podwórku szkolnym pojawiło się miasteczko czytelnicze pełne postaci z bajek i baśni. Tak rozpoczęliśmy piknik czytelniczy, który był zwieńczeniem projektu innowacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” realizowanego przez klasę drugą. Wśród zaproszonych gości był pan wójt Bogusław Słabicki oraz pani dyrektor Renata Iwanów.

 Zaproszeni gości choć na chwilę mogli oderwać się od swoich codziennych obowiązków i wcielić się w role Jasia i Małgosi. Wspaniale wywiązali się z tego zadania. Następnie uczniowie klas drugich i trzeciej popisywali się przed kolegami recytacją wierszy i pięknym czytaniem fragmentów wybranych przez siebie książek. Ponadto były piosenki i zagadki. Piknik zakończył się poczęstunkiem, a nasz kolorowy korowód postaci bajkowych przemaszerował do ogródka sensorycznego. Cel projektu został zrealizowany. Uczniowie wspaniale się bawili, ale i też wiele nauczyli. Pamiętajcie kochani ”Książki to nasi najlepsi przyjaciele nie zdradzą, nie wyśmieją, a nauczą wiele.”

Więcej zdjęć w galerii.

wtorek, 22 czerwca 2021

Zakończenie przygody z Mega Misją.


Zakończyliśmy naszą wielką przygodę z Mega Misją. Udział w programie to szansa na to, by nasi najmłodsi uczniowie stawali się bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, by wiedzieli, gdzie szukać informacji, umieli weryfikować wiadomości pozyskane z różnych źródeł, ale także aby nie bali się pytać i w trudnych dla nich sytuacjach potrafili prosić o pomoc dorosłych.

W ciągu całego roku dzieci zdobyły wiadomości na temat mediów i Internetu. Realizując zadania - misje, dzieci z naszej świetlicy uczyły się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje, tworzyć i obrabiać proste grafiki i dźwięki. Pracując w grupie, podejmowały kolejne zadania, zdobywając punkty, które wymieniane były na nagrody pomocne w realizacji zajęć. 
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się wygrać: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, audiobooki i gry edukacyjne, które wzbogaciły wyposażenie naszej świetlicy.

Na zakończenie zajęć z Mega Misji uszyliśmy z filcu kolorowe Psotniki. Za zaangażowanie dzieci otrzymały dyplomy. Zaś certyfikat dla świetlicy jest uwieńczeniem pracy w programie i miłą pamiątką.

Zdjęcia dostępne w galerii.

  Informacja dla Rodziców i Uczniów Oddziałów Mistrzostwa Sportowego. Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi ...