AKTUALNOŚCI

INFORMACJA - WAŻNE


Zapisy do Oddziałów Mistrzostwa Sportowego

Harmonogram naboru do Oddziałów Mistrzostwa Sportowego

Wniosek o przyjęcie do Oddziału Mistrzostwa Sportowego


Zapisy do Oddziałów Przedszkola Samorządowego w Orłach, Punktu Przedszkolnego w Olszynce i Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Orłachniedziela, 18 kwietnia 2021

wtorek, 6 kwietnia 2021

Zmiana terminów testów sprawności fizycznej


Ze względu na utrzymujące się zagrożenie epidemiologiczne, zaplanowane na 7 i 8 kwietnia 2021 testy sprawności fizycznej zostały przesunięte na inny termin.

O nowym terminie powiadomimy Państwa z tygodniowym wyprzedzeniem.

piątek, 2 kwietnia 2021

Jesteśmy z Wami NIEBIESKIMI MOTYLAMI

 

Sukcesy w konkursach kuratoryjnych Rafała i Kacpra


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie informujemy, że mamy ogromne powody do dumy i radości! Dwóch naszych zdolnych uczniów Rafał Zając ( klasa VIII) oraz Kacper Koba (klasa VII A) przystąpiło do konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Uczniowie przeszli przez kolejne etapy i obecnie znajdują się na poziomie wojewódzkim.

Rafał Zając jest uczestnikiem konkursu kuratoryjnego z fizykinauczyciel Agata Wąsacz.

Kacper Koba jest uczestnikiem konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego – nauczyciel Bruno Lemek.

Jesteśmy bardzo dumni i podziwiamy zaangażowanie naszych uczniów, tym bardziej w czasie trwania pandemii COVID-19. 

Dziękujemy! Ufamy, że Wasza postawa będzie przykładem dla innych uczniów, gdyż udział w konkursach przedmiotowych przynosi szereg korzyści. Przede wszystkim pozwala pogłębić wiedzę i doskonalić umiejętności w danej dyscyplinie.

Poza tym opanowanie nadprogramowego materiału, wykraczającego poza podstawę programową, pozwoli się lepiej przygotować do podjęcia studiów oraz sprawi, że uczeń będzie odczuwać mniejsze trudności podczas przyszłej nauki do egzaminów. Warto również wiedzieć, że finalistom i laureatom konkursów łatwiej dostać się do wymarzonych szkół średnich.

Konkurs przedmiotowy składa się z kilku etapów, szkolny, międzyszkolny natomiast najlepsi mierzą się na etapie wojewódzkim. Oczywiście na każdym kolejnym szczeblu konkursu przedmiotowego poziom trudności był coraz wyższy.

środa, 31 marca 2021

2 kwietnia - Obchody Światowego Dnia Autyzmu


W Światowym Dniu Wiedzy na Temat Autyzmu, który obchodzimy 2 kwietnia udostępniamy materiały edukacyjne:


Bądź Eko!