AKTUALNOŚCIOd dnia 3 czerwca 2024 r. ruszają zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025.


Aktualizacja adresu e-mail

niedziela, 30 czerwca 2024

Wycieczka klasy IA do Baszni Dolnej


W dniu 4 czerwca 2024r. nasi uczniowie uczestniczyli w klasowej wycieczce do Kresowej Osady w Baszni Dolnej. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję zwiedzić Galerię Kolejnictwa wraz z przewodnikiem, poznać niezwykłą historię XIX wiecznej linii kolejowej JAROSŁAW- SOKAL , po której od stacji do stacji jeździły lokomotywy parowe. W stylizowanych wnętrzach obejrzeliśmy eksponaty kolejowe, multimedialne prezentacje, emitory pary, które pozwoliły przenieść się do minionej epoki. 


Zobaczyliśmy również prezentację kinową w sali stereoskopowej, gdzie mogliśmy udać się w podróż koleją z dawnej przeszłości, aż po nowoczesną przyszłość. Tu też zobaczyliśmy ciekawą makietę kolejki, którą mogliśmy wprawić w ruch. Dzieci zobaczyły również prawdziwą lokomotywę parową, a w podłączonych do niej wagonach obejrzały ciekawe eksponaty i wystawy. Największą atrakcją dla dzieci był przejazd po torach miniaturą kolejki " miniBałajem". 


 W Kresowej Osadzie również czekały na dzieci liczne atrakcje: warsztaty kulinarne " Mistrz cukiernik", Zabawy w Dmuchanym Parku Rozrywki, warsztaty rzemieślnicze "Malowanie na porcelanie" , sklepik z pamiątkami, zaś w drodze powrotnej pokonaliśmy wysoką wieżę obserwacyjną, która okazała się dla dzieci nieoczekiwanym wyzwaniem.

Zapraszamy do galerii zdjęć - link