AKTUALNOŚCIOd dnia 3 czerwca 2024 r. ruszają zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2024/2025.


Aktualizacja adresu e-mail

niedziela, 30 czerwca 2024

Bieszczadzki Survival klas IV-V

W dniach 10 - 11 czerwca 2024 roku uczniowie z klas IV i V naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do malowniczych Bieszczad. Program wyjazdu był niezwykle bogaty i dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń oraz praktycznych umiejętności.
Po przyjeździe do miejscowości Leszczowate rozpoczęliśmy od zajęć z survivalu przeprowadzonych przez instruktorów z Extreme Team Bieszczady, podczas których uczniowie nauczyli się podstaw przetrwania w trudnych warunkach. Instruktorzy pokazali, jak budować schronienia, rozpalać ogień bez zapałek oraz zdobywać wodę pitną. Następnie odbyły się warsztaty z marszu na orientację. Wyposażeni w mapy i radio-odbiorniki dzieci uczyły się, jak odnajdywać drogę w terenie oraz rozpoznawać kierunki świata. Fantastyczną zabawę dla klas IV zapewniła pani Animatorka zabawy.robiliśmy giga bańki mydlana i rywalizowali z użyciem wilekich frytek animacyjnych.
Kolejnym punktem programu były zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Ratownik medyczny przeprowadził praktyczne ćwiczenia, w trakcie których dzieci uczyły się, jak prawidłowo przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową, opatrywać rany i używać defibrylatora. Po południu odbyły się zajęcia strzeleckie. Pod czujnym okiem instruktorów, uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w strzelaniu do tarczy z łuku oraz wiatrówki.


Oczywiście nie mogło obejść się bez pieczenia kiełbaski przy własnoręcznie rozpalonym ognisku.
Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy stary młyn w Ustrzykach Dolnych. Miejscowy przewodnik opowiedział nam o historii młyna oraz o dawnych metodach mielenia zboża. Po zwiedzaniu odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których dzieci uczyły się robić tradycyjne podkarpackie proziaki i zapiekańce. Z pomocą lokalnej gospodyni, uczniowie przygotowali ciasto, formowali placuszki, a następnie piekli je na blaszce. Na zakończenie wszyscy mogli skosztować własnoręcznie przygotowanych smakołyków.
Wycieczka w Bieszczady okazała się wyjątkową przygodą, która nie tylko dostarczyła dzieciom wiele radości, ale także wzbogaciła ich wiedzę i umiejętności praktyczne. Wszyscy wróciliśmy do domu pełni pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń.

ZAPRASZAMY DO GALERII
Link do filmu - tutaj
Link do zjęć - tutaj