AKTUALNOŚCI
niedziela, 18 września 2022

Kondolencje dla Royal Family z powodu śmierci Krolowej Elżbiety II

 Kondolencje dla Royal Family z powodu śmierci Krolowej Elżbiety II 

To koniec pewnej ery. Śmierć Królowej Elżbiety II wstrząsnęła całym światem, ale przede wszystkim najbliższą rodziną Królowej. To wszystko, co teraz przeżywają, jest tak zwyczajnie i boleśnie ludzkie. Przywileje wynikające ze szlachetnego urodzenia nie mają tu żadnego, praktycznego zastosowania. Czas leczy rany, ale dobre słowa płynące w tak przykrej sytuacji potrafią ten trudny czas nieco złagodzić.

Dlatego też uczennice naszej szkoły: Zuzanna Mach, Gabriela Tomczyk i Martyna Kruczek-Pękalska zrealizowały wspaniałą inicjatywę przesłania kondolencji dla Royal Family. Dziewczynki stworzyły unikatową kartkę, zredagowały tekst i przetłumaczyły go na wersję anglojęzyczną na zajęciach języka angielskiego. Udały się na pocztę i … list został wysłany do Londynu. Wiadomości kondolencyjne z całego świata zostaną przekazane członkom rodziny królewskiej. Bądą wśród nich i nasze. Mogą trafić do królewskiego archiwum, dzięki czemu któregoś dnia staną się cenną pamiątką dla przyszłych pokoleń.

Galeria zdjęć - zapraszamy do obejrzenia relacji z wyjątkowej inicjatywy naszej młodzieży.

Sprzątanie Świata 2022

We wrześniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Orłach po raz kolejny uczestniczyli w globalnej, ekologicznej akcji „Sprzątanie Świata 2022”. Fin...