AKTUALNOŚCI


Zapisy do Oddziałów Przedszkola Samorządowego w Orłach, Punktu Przedszkolnego w Olszynce
i Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Orła Białego w Orłach

Uwaga, zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2022/2023 trwają od 30 maja 2022 r.
do 13 czerwca 2022 r.

Lista dzieci zakwalifikowanych do Przedszkola na rok szkolny 2022/2023 w postępowaniu uzupełniającym.

Lista dzieci, których rodzice potwierdzili wolę zapisu do Przedszkola Samorządowego w Orłach.

wtorek, 21 czerwca 2022

Pierwszy Szkolny Turniej Boule


13 czerwca na hali sportowej w Orłach w ramach rozegrany został I Szkolny Turniej Boule. W zawodach sportowych udział wzięły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Orłach posiadające orzeczenie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Łącznie w turnieju wystartowało ok. uczniów!
Pomysłodawcą zawodów był nauczyciel - rehabilitant p. Zbigniew Kiełtyka, a nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele zajmujących się na co dzień rewalidacją i wspomaganiem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wolontariusze - uczniowie I LO w Przemyślu. Brawo!
Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy poszczególnych "grup" rozegrali dodatkowo fazę playoff, w której wyłonieni zostali główni tryumfatorzy. Brawa należą się jednak wszystkim biorącym udział w tej sportowej rywalizacji.

Boule nosi różne nazwy. We Francji, gdzie jest najpopularniejsza, nazywana jest Pétanque, natomiast w naszym kraju na tę dyscyplinę najczęściej mówi się "gra w bule". Niezależnie od nazewnictwa, cel rozgrywki jest jeden: trafienie metalowymi kulami możliwe najbliżej świnki, czyli kuli-celu. Boule to obecnie sport nieolimpijski, który jednak rozgrywany jest w ramach tak zwanych World Games. Każdy gracz posiada metalowe kule, zwane bulami, których średnica wynosi od 70,5 do maksymalnie 80 mm. Ich zadaniem jest trafić z wyznaczonego miejsca jak najbliżej niewielkiej (średnica 30 mm) kulki drewnianej, która określana jest mianem cochonet (prosiaczek lub świnka). Jeśli nasze kule na koniec gry znajdą się najbliżej celu, otrzymujemy najwięcej punktów. Podczas rozgrywki możliwe jest wybijanie bil przeciwników.

Ten dzień z pewnością zapisze się w pamięci naszych uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem, ale i uśmiechem na twarzy wzięli udział w tej sportowej rywalizacji. Brawa za walkę i do zobaczenia podczas kolejnych rozgrywek

Więcej zdjęć dostępnych w galeriach: