piątek, 23 kwietnia 2021

23 kwietnia - Dzień Języka Angielskiego

Dzień Języka Angielskiego jest jednym z oficjalnych świąt Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dzień ten ma na celu zwrócenie uwagi na różnorodność językową oraz kulturową ONZ – organizacji w której pracują ludzie z całego świata, którzy korzystają na co dzień z dziesiątek języków. To właśnie język angielski umożliwia im komunikowanie się między sobą i wzajemne zrozumienie.

Datę Światowego Dnia Języka Angielskiego ustanowiono na 23 kwietnia ze względu na to, że dzień ten uznawany jest za datę narodzin oraz śmierci Williama Shakespear’a.

Język angielski jest jednym z języków, którym posługuje się najwięcej ludzi. Według najnowszych statystyk język angielski wykorzystywany jest na potrzeby komunikacji przez około 1,4 miliarda osób na świecie. Ponadto jest on językiem urzędowym wielu państw.

Znajomość języka angielskiego jest bardzo przydatna podczas wizyt za granicą oraz niezbędna podczas poszukiwania oraz pracy w wymarzonym zawodzie.

Dzięki swojemu rozpowszechnieniu, język angielski stał się językiem uniwersalnym i międzynarodowym.

Testy sprawnościowe do klas mistrzostwa sportowego w Szkole Podstawowej w Orłach

6 maja na stadionie w Orłach odbyły się testy sprawnościowe do klas mistrzostwa sportowego przy Szkole Podstawowej w Orłach. Testy składały...