AKTUALNOŚCI

INFORMACJA - WAŻNE
wtorek, 16 lutego 2021

Zajęcia z Mega Misji


Przebieg programu oparty jest na fabularyzowanej grze dla dzieci, która przenosi uczestników do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód Mega Misji. Jesteśmy już za połową naszych przygód z Psotnikiem. Pomoc udzielana Julce i Kubie daje dzieciom wiele satysfakcji, a możliwość strojenia Psotnika - dużo radości. Oprócz dobrej zabawy, krok po kroku uczniowie zdobywają nowe umiejętności bezpiecznego korzystania z Internetu. Podejmują kolejne zadania zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć. Nasza świetlica zdobyła już; kreatywny zestaw plastyczny, tablet, książki i gry karciane. Kolejna nagroda już w drodze! Wygrana daje motywację do dalszego działania, a nauka z Mega Misją, w opinii dzieci, jest przyjemnością.

Obszary które wykonaliśmy to: „Prawo”, „Kreatywne korzystanie z mediów” i „Bezpieczeństwo w komunikacji i mediach”.

Dzieci dowiedziały się, że każdy ma swoje prawa, których nikt nie może im odebrać oraz, że nie wolno im pozbawiać praw innych ludzi. Wiedzą, że mają prawo decydować z kim dzielą się swoją twórczością oraz wiedzą, jakie mają prawa jako autorzy. Dzieci poznały podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Wiedzą, jak zachować się, gdy w sieci zobaczą coś niepokojącego. Poznały podstawowe techniki robienia zdjęć, zasady tworzenia dobrego nagrania oraz nauczyły się tworzyć opowieści cyfrowe.

Wszyscy dokładnie wiedzą co to tajemnica, potrafią rozpoznać sytuacje, w których należy ją zachować, a kiedy koniecznie trzeba ją zdradzić. Wiedzą jak zareagować w przypadku publikacji niechcianych materiałów na swój temat, że bezpieczeństwo to podstawa zarówno w życiu realnym jak i w świecie wirtualnym.

Zajęcia z Psotnikiem to czysta przyjemność.

Więcej zdjęć zobaczyć można w galerii.