AKTUALNOŚCI

INFORMACJA - WAŻNENOWE PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ORŁACH W OKRESIE EPIDEMII COVID-19 Czytaj więcej »
czwartek, 1 października 2020

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Jest to doskonała okazja do tego, by pomyśleć z życzliwością o naszych Seniorach oraz uświadomić sobie, z jakimi problemami muszą się na co dzień zmagać. To, jak traktujemy osoby starsze, świadczy o nas, o naszej kulturze, o naszym poziomie wrażliwości. Dlatego nie tylko w dniu ich święta, ale także w każdym innym dniu uśmiechajmy się do naszych babć, dziadków, sąsiadów, rozmawiajmy z nimi, prośmy o radę, pomóżmy zrobić zakupy, ustąpmy miejsca w autobusie. Zadbajmy o to, by w naszym towarzystwie czuli się dobrze i bezpiecznie. Nie pozostawiajmy ich samym sobie. Pamiętajmy o tym, że kiedyś też będziemy starsi, może mniej sprawni niż dziś i że być może wsparcie ze strony młodzieży będzie i nam potrzebne.
WAŻNA INFORMACJA W dalszym ciągu prosimy o załatwianie spraw bez konieczności osobistej wizyty w szkole, wykorzystując do tego kontakt tele...