AKTUALNOŚCI

INFORMACJA - WAŻNE


NOWE Harmonogram konsultacji w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego Czytaj więcej »


NOWE Zgoda rodzica na udział w konsultacjach w szkole od dnia 25 maja 2020 Czytaj więcej »

NOWE Zgoda rodzica na udział w zajęciach w szkole od dnia 25 maja 2020 Czytaj więcej »


Od dnia 11 maja 2020 roku do dnia 15 czerwca 2020 roku trwają zapisy do świetlicy Czytaj więcej »


Wyniki rekrutacji do Przedszkola Samorządowego im. Orła Białego w Orłach. Czytaj więcej »wtorek, 29 października 2019

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie IDOL 2019

Międzynarodowa Konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND oraz Fundacja Szansa dla Niewidomych nagrodziła naszą szkołę oraz naszą uczennicę Maję Cwynar nagrodą IDOL 2019. A teraz szczegóły.
Konkurs miał na celu  wyróżnienie osób, firm i instytucji, które w szczególny sposób zasłużyły się  w integracji społecznej, kierują się dobrem względem drugiego człowieka  oraz wyrównują życiowe szanse osób niepełnosprawnych, w tym osób niepełnosprawnych wzrokowo.

KONKURS IDOL był realizowany w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym. Etap wojewódzki odbył się w czerwcu 2019. Na etap ogólnopolski zostaliśmy zaproszeni do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzięki uprzejmości pana wójta Bogusława Słabickiego na Galę Rozdania Nagród w dniu 24.10.2019 r. wyruszyliśmy, dumni, radośni i wzruszeni! Delegacja szkoły z Panią Dyrektor Renatą Iwanów, rodzicami i uczniami - przyjaciółmi Majki - wczesnym rankiem ruszyła do stolicy! Droga minęła nam szybko, gdyż czekaliśmy na epicentrum wydarzeń. Na warszawską Galę przybyło przeszło 300 osób z Polski oraz  innych krajów. Byliśmy tam też i my - Orły! A z nami Maja i jej mama Kasia.  Gdy szanowna Kapituła przyznawała nagrody,  serca łomotały mocniej! I wyczytano - Idol Środowiska 2019 - I miejsce Maja Cwynar, IDOL Placówka Oświatowa - I miejsce Szkoła Podstawowa w Orłach! Słowami trudno opisać naszą radość! Szanowni przyjaciele szkoły składamy podziękowania za wsparcie, oddane głosy, za to że jesteście z nami i w nas wierzycie!!! DZIĘKUJEMY.

Zdjęcia dostępne są w galerii.